Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 26 Mayıs 2012 | Eğitim, Fotoğraflar, Geyve, Gündem, Manşet

Geyve İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından hazırlanan ‘ 13. Gül Yağmuru’ şiir dinletisine ilgi çoktu.

Geyve İÖO Türkçe Öğretmeni İbrahim Açılan’nın hazırlayıp sunduğu programda şu şiirler seslendirildi;

Kerkük (Elemnur Dumanoğlu), Siyah Tüller (Ahsen Betül Koç), Bir Gün Daha Sensiz (Feyza Çakmak), Olmaz (Bilgesu Özata), Üzülme Dersin Ama (Elif Dağdelen), Sevdadan Bir Damla Ver (Ezgi Altun), Sevgi (Filiz Ordu), Türkiye’m Ana Yurdum (Merve Akıncı), Bu Gece (Eda Nur Açılan), Alev Bile Kıskanır ((Zeynep Nur Boy), Bugün Bayram (Emine Dişli), Bilseydim (Gizem Aydemir), Bir Gün Olsun Mu (Nihal Ebrar Meriç), Dönecekmisin ( Songül Karakolcu), Ayrıldık Diye (Buse Sertel).

Şiirlerin sunumu aralarında ise öğrenciler; Zeynep Karaçayır, Zeynep Subaşı, H.İbrahim Bulut tarafından hazırlanan ‘MARKET’ oyununu, öğrenciler; Hilal Kavak ve Çağla Karabulut tarafından hazırlanan ‘SINAV’ oyununu sergiledi.

Program, müzik öğretmeni Mehmet Yıldız tarafından hazırlanan okul korosunun sunduğu şarkılar ile sona erdi.

Şiir sunan öğrenciler, programı hazırlayan öğretmenleri İbrahim Açılan’a çiçek buketi vererek elini öptü.

Alınan bilgiler göre; 13.Gül Yağmuru programını Geyve İÖO Öğretmenleri: İbrahim Açılan, Alaattin Balcı, Mehmet Yıldız ve Okul Md. Yar. Soner Bulut hazırladı.

Namık Cihan. Geyvemedya.com

4207 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

Gül Yağmuru’ Şiir Dinletisine Yoğun İlgi. için 1 yorum

  1. SONER BULUT dedi ki:

    İbrahim Hocam’a gençlere şiir sevgisini aşıladığı, okulumuzu her dönem en güzel şekliyle temsil ettiği ve kızım Elif Ceren’ime şiir okuma fırsatı verdiği için teşekkür ediyorum.Geceye renk katan tüm öğrencilerimi ayrı ayrı kutluyor, salonu dolduran tüm misafirlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum.

EN ÇOK OKUNAN HABERLER

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle