Hoşgeldiniz  

Geyve Medya | 02 Aralık 2016 | Alt Haberler, Gündem, Sağlık, Sakarya

112 yaşında ameliyat masasına yattı

sakarya-112-yasinda-amelita-oldu-2İlerleyen yaşıyla kendisine “Maşallah” dedirten 112 yaşındaki hasta karın ağrısıyla gittiği SAÜEAH Genel Cerrahi Servisi’nde ameliyata alındı. Sağlık durumu iyi olan hasta ziyarete gelen torunlarıyla hasret giderdi.

112 yaşındaki Firdevs Ateş karın ağrısı şikâyeti ile yakınları tarafından TOYOTASA Acil Yardım Hastanesi Acil Servisine getirildi. Acil serviste yapılan müdahalenin ardından Ateş, 3. Basamak Sağlık hizmeti sunan Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (SAÜEAH) Genel Cerrahi Servisine Sevk edildi. Servise yatışı yapılan Firdevs Ateş’in çekilen tüm batın tomografisinde serbest hava ve serbest sıvı saptanması üzerine acilen Op. Dr. Güner Çakmak tarafından ameliyata alındı. Hasta 112 yaşında olduğu için Anestesi ve Reanimasyon Kliniği Klinik İdari sorumlusu Prof. Dr. Ali Fuat Erdem ve Uz. Dr. Hande Özocak tarafından epidural anestezi eşliğinde operasyonu gerçekleştirildi. Genel sağlık durumu iyi olan hastanın Post-up yoğun bakım takipleri ve tedavisi devam ederken, hasta ziyarete gelen torunları ile hasret giderdi.

Geyvemedya/Haber Merkezi

 

2242 Kez Görüntülendi.
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Kişilere ve Kurumlara karşı saygı kurallarına uymayan yorumlar yayınlamayacaktır.

© Geyvemedya.com 2011 - 2017 Tüm Hakları Saklıdır. Site içeriğinin kaynak ve link belirtilmeden yayınlanması yasaktır.
Reklamı Gizle
Reklamı Gizle